Czy warto kupić podnóżek biurowy?

image

 

Po przeziębieniu urazy kręgosłupa są najczęstszym powodem, dla którego pracownicy udają się na zwolnienie. Niezależnie od tego, czy masz zespół składający się z 20, czy 700 osób, konieczne jest, aby każda osoba działała efektywnie i produktywnie. Jeśli twoi pracownicy wykonują jakąkolwiek pracę biurową – biurowy podnóżek może sprawić, że będą zdrowsi, a tym samym wydajniejsi.

Korzyści związane z ergonomicznymi podnóżkami

Na pierwszy rzut oka podnóżek może wydawać się nieistotny w codziennej pracy. Jednak ten prosty dodatek może mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wpływ stóp na nogi, plecy, a nawet krążenie. Pamiętaj, że problemy dotyczące tych obszarów mogą bezpośrednio prowadzić do utraty produktywności. Poniższe korzyści to tylko niektóre z zalet, jakie ma podnóżek.

Poprawia krążenie

Kiedy siedzisz przez wiele godzin, ostatecznie prowadzi to do słabego krążenia. Jednak po wprowadzeniu ergonomicznego podnóżka ryzyko wystąpienia problemów z krążeniem spada. Chociaż słabe krążenie może powodować komplikacje zdrowotne, jednym z najczęstszych znaków ostrzegawczych jest zwiększone zmęczenie.

Zmniejsza ryzyko problemów z dolną częścią pleców

Jak wspomnieliśmy, problemy z plecami znacząco wpływają na produktywność. Światowa Organizacja Zdrowia obliczyła, że ból krzyża jest główną przyczyną kosztów firm związanych ze zdrowiem pracowników, co kosztuje je ponad 100 miliardów dolarów rocznie. Kwestie te prowadzą do kosztów pośrednich (związanych z absencją), a także kosztów związanych z korzyściami, bezczynnymi aktywami i utraconą produkcją.

Pozytywnie wpływa na postawę

Biorąc pod uwagę, że przeciętny pracownik spędza około 38 minut na godzinę w pozycji garbiącej się, ma to dramatyczny wpływ na jego postawę. Ponownie może to prowadzić do bólu pleców i zmniejszonej produktywności. Uważa się, że ból pleców związany z postawą kosztuje pracodawców w UE ponad 7 miliardów dolarów rocznie. Jest to także główna przyczyna niepełnosprawności wśród pracowników poniżej 45 roku życia.

Poprawia poziom komfortu

Wiele badań wykazało, że zdrowi pracownicy to bardziej produktywni pracownicy. W końcu dyskomfort jest związany z rozpraszaniem, zmniejszającym zdolność pracownika do zachowania koncentracji. Proste dodanie podnóżka może zmniejszyć obciążenie i promować lepszą postawę, jednocześnie zapobiegając dyskomfortowi nóg.

Podnóżki są świetne dla niższych osób

Chociaż istnieją krzesła przeznaczone dla drobnych użytkowników, podnóżek to świetny sposób dla niższych użytkowników na czerpanie korzyści z ergonomicznego siedzenia. Aby uzyskać maksymalne korzyści z ergonomicznego krzesła, musisz siedzieć ze stopami płasko na podłodze, co może być trudne, gdy jesteś niską osobą. Jednak podnóżek pozwala niższym użytkownikom trzymać stopy płasko, a ich ciężar odpowiednio rozłożyć, nawet jeśli ich krzesło nie może obniżyć się wystarczająco nisko, aby pozwolić im dotknąć podłogi.

Są też świetne dla każdego

Zmniejszając nacisk na nogi, podnóżek może pomóc w zapobieganiu zakrzepom krwi związanym z zakrzepicą żył głębokich, zmniejszeniu nacisku na dolną część pleców oraz zmniejszeniu obrzęku i żylaków.

Podnóżki zachęcają do aktywnego siedzenia

Coraz więcej badań pokazuje, że siedzenie bez ruchu przez cały dzień po prostu nie jest dla ciebie zbyt korzystne. Na szczęście podnóżek może być świetną opcją, aby zachęcić do ruchu i aktywnego siedzenia.

Są wygodne

Przede wszystkim podnóżek jest po prostu wygodniejszy niż oparcie stóp na podłodze. Oprócz korzyści związanych z krążeniem podnóżek został zaprojektowany specjalnie z myślą o komforcie stóp, znacznie bardziej niż dywan czy podłoga z twardego drewna.

Więcej na stronie Alibiuro.pl