Ergonomiczna podpórka pod plecy

image

Dla osoby która spędza wiele godzin dziennie na krześle biurowym, znalezienie odpowiedniej ergonomicznej opcji siedzenia może być prawdziwym przełomem. Kiedy masz ważną pracę do wykonania, nie chcesz, aby rozpraszał cię ból pleców lub zmęczenie. Dlatego tak ważna jest ergonomiczna podpórka pod plecy.

Większy komfort. Pierwszą i najbardziej oczywistą zaletą ergonomicznej podkładki jest wygoda. W pełni konfigurowalna, można ją ustawić tak, aby spełniała twoje unikalne potrzeby. Oznacza to, że twoje ciało nie musi dostosowywać się do krzesła w jednym rozmiarze zamiast tego krzesło dopasowuje się do ciała, odpowiednio je amortyzując i podpierając.

Mniejsze ryzyko bólu. Taka podpórka może zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów szyi, pleców, bioder i wyeliminować ryzyko nadciśnienia. Zagłówek podpiera głowę i szyję; oparcie wspiera naturalną krzywiznę kręgosłupa; a siedzisko zapewnia wystarczającą głębokość, aby w pełni podtrzymywać twoją dolną połowę.

Lepsza postawa. Jest powód, dla którego tak wielu ludzi ma dziś złą postawę - siedzą na krzesłach, które do tego „zachęcają”. Z drugiej strony ergonomiczne krzesła ułatwiają prawidłowe siedzenie, wspierając różne obszary ciała. Ponieważ możesz regulować wysokość, bez względu na to, jak wysoki jesteś, możesz trzymać stopy płasko na podłodze. Ponieważ masz zagłówek i oparcie, jesteś odpowiednio podparty we właściwej pozycji siedzącej.

Lepsze krążenie. Kolejną zaletą odpowiedniego siedzenia jest to, że krew łatwiej przepływa przez ciało. Lepsze krążenie oznacza, że różne części ciała otrzymują krew, której potrzebują, a ty odczuwasz mniejsze zmęczenie.

Większa produktywność w miejscu pracy. Połączenie wszystkich powyższych korzyści oznacza mniejsze rozproszenie uwagi, większe skupienie, a co za tym idzie większą produktywność w miejscu pracy. Kiedy siedzisz na takim krześle, znacznie łatwiej jest wykonać swoją pracę.

Zmniejsza ryzyko problemów z szyją. Bez podparcia szyi przez długi czas podczas siedzenia wystąpi sztywność szyi i ramion. Może to nawet prowadzić do powikłań, takich jak spondyloza szyjna. Ergonomiczne krzesła mają zagłówek, który podtrzymuje twoją głowę i szyję, nawet gdy chcesz się rozciągnąć. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które spędzają dużo czasu na odbieraniu telefonów w pracy.

Zmniejsza ryzyko bólu pleców: Ergonomiczne podparcia wspierają oparcie, które z kolei wspiera naturalną krzywiznę kręgosłupa. W przeciwieństwie do tradycyjnych krzeseł te ergonomiczne wyposażone w podpórki są wystarczająco wysokie, aby utrzymać całe plecy. Niektóre ergonomiczne krzesła są wyposażone w funkcję odchylania, która umożliwia odpoczynek pod kątem większym niż 90 stopni.

Zmniejsza nacisk na biodra: Zwykłe krzesła mają twardą powierzchnię. Więc kiedy siedzisz, siedzisko wywiera dodatkowy nacisk na okolice bioder. Ergonomiczne krzesło ma dobrą głębokość siedziska (od 2 do 4 cali od tyłu kolan), która podpiera biodra i pośladki.

Ułatwia pracę: wszystkie funkcje ergonomicznego krzesła można regulować w celu dostosowania do różnych czynności, które można wykonywać przy biurku. Posiada również funkcję obrotową, która umożliwia użytkownikowi szybkie poruszanie się bez konieczności wstawania z siedzenia lub bez potrzeby rozciągania się i wysiłku. Sama podpórka pozwala nam dodatkowo przerobić zwyczajne krzesło w jego ergonomiczny odpowiednik. Doskonale sprawdza się jednakowo w biurze, jak i w domu. Można ją stosować do wszystkich rodzajów foteli i krzeseł, ale najlepiej sprawdzają się w modelach lepszej jakości.