Czym wyczyścić ekran telewizora?

image

Nowoczesne telewizory, monitory czy ekrany stosowane są obecnie dość szeroko w rożnych sprzętach. To już elementy nie tylko w ramach RTV, ale coraz częściej także wykorzystuje się je w AGD , samochodach i wielu innych urządzeniach, z których obecnie korzystamy. Coraz częściej są to takie urządzenia, które dodatkowo mają także panele dotykowe. Natomiast dotyk obok kurzu, brudu czy wilgoci to element, który będzie wpływać na zaburzenia pracy wyświetlacza. Dlatego warto sprawdzić jak powinno się o niego odpowiednio zadbać. Najlepiej do czyszczenia wykorzystywać dedykowany płyn.

Jaką przewagę dają specjalne środki?

Ekrany telewizorów, monitorów czy smartfonów składają się z bardzo wielu diod, które będą odpowiadać za parametry takiego ekranu. Czyszczenie wymaga więc ostrożności i delikatności, trzeba unikać stosowania elementów, które mogłyby diody uszkodzić. Właśnie dlatego stosuje się do czyszczenia specjalne płyny, które odpowiednio chronią ekran. Takie środki jak LCD Display Cleaner nie będą ograniczać się wyłącznie do czyszczenia, ale ich funkcją jest także ochrona. Dzieje się to w taki sposób, że na ekranie tworzy się jakby ochronna powłoka, która stanowi jego zabezpieczenie. Dlatego takie produkty warto wybierać jak najlepszej jakości. Dzięki temu będzie to pozytywne dla wyświetlaczy.

Przygotowanie ekranu do czyszczenia

Oprócz tego czym czyścić bardzo ważne będzie przygotowanie ekranu do czyszczenia. Do właściwego działania można przystąpić tylko jeśli brudu nie będzie zbyt dużo, dlatego ekran należy czyścić często i regularnie. Jeśli jednak kurz jest tam dłużej to czyścimy suchą szmatką z delikatnego materiału jak mikrofibra.

Jak odpowiednio wyczyścić ekran telewizora?

Mikrofibra jest między innymi dobrą odpowiedzią na pytanie o to czym czyścić telewizor. Zastosowanie jest dobre zarówno przy czyszczeniu wstępnym jak i tym właściwym, gdy dodatkowo specjalne środki będziemy wykorzystywać. Przed przystąpieniem oczyszczamy z brudów, by w czasie mycia nie przeszkadzały. Szmatka powinna być wilgotna, ale nie mokra. Dlatego również środkiem do czyszczenia na psikamy na ekran, ale właśnie na szmatkę. Można także wykorzystać waciki kosmetyczne o tego.

Czyszczenie ekranu monitora i ekranu dotykowego

Bardziej wymagające będzie czyszczenie ekranu dotykowego. Nowoczesne monitory są bardzo wrażliwe na różne środki i mocny nacisk. Dlatego trzeba sprawdzić produkty do czyszczenia i wybrać tylko takie, które pozwolą czyścić ekrany dotykowego. Oprócz tego czyścimy ekran bardzo delikatnie, nigdy nie naciskamy takiego ekranu.

Czego unikać przy czyszczeniu ekranu?

Warto również wiedzieć czego przy takim czyszczeniu należy unikać. Przede wszystkim to ściereczka, która mus być miękka i jedynie z takich delikatnych materiałów wykonana. Nie korzystamy z gąbek, szmatek, papierowych ręczników. Pozornie są miękkie, ale jednak struktura może zostawiać zarysowania a nawet uszkodzenia co pogorszy właściwości ekranu. Papierowe ręczniki zostawią jeszcze po sobie kawałki i ich usunięcie będzie trudne.

Warto przed czyszczeniem sprawdzić skład środka czyszczącego. Nie może być tam acetonu, alkoholu, amoniaku czy rozpuszczalników, które będą reagować z materiałami z jakich ekran jest zbudowany. Taka reakcja dla ekranu będzie jeszcze gorsza niż sam brud.

Płyn do czyszczenia ekranów – zawsze warto go mieć pod ręką

Ekrany LCD są obecnie standardem naszej codzienności, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że nas otaczają. Z tego względu warto mieć pod ręką środki, dzięki którym czyszczenie takich ekranów nie będzie stanowiło problemu.

 

Maty pod krzesła