Jaka podkładka pod mysz?

image

Podkładka pod mysz Apple

Każda osoba, która spędza wiele godzin przed komputerem pewne wie, że są związane z tym pewne skutki uboczne. Pracownicy biurowi w wysokim stopniu narażone są na różne kontuzje, które mogą ich wykluczyć na długi czas z pracy. Ból pleców, nadgarstków, dłoni, przemęczony wzrok – to wszystko negatywne skutki związane z wieloma godzinami spędzonymi w pozycji siedzącej. Obecnie mamy różne artykuły i akcesoria ergonomiczne, które mogą nam ułatwić rozwiązanie tego problemu. Największym problemem dla wielu osób są bolące nadgarstki co wynika z ciągłego obsługiwania myski komputerowej. Jaka więc podkładka pod mysz będzie w stanie zapobiec takim dolegliwościom? Czym się kierować jeśli będziemy chcieli ją wybrać? Czy jest jakaś różnica między podkładkami na mysz laserową a mysz optyczną? Chcemy krótko podpowiedzieć jakie rozwiązanie wybrać.

Najlepsza podkładka pod mysz - czym się kierować?

Jeśli chodzi o wybór podkładki zawsze tym najważniejszym pytaniem będzie to w jaki sposób będzie się korzystało z takiej podkładki. Inna będzie bowiem podkładka dla pracownika biurowego, inna będzie odpowiednia dla gracza a jeszcze inna dla osób, które sporadycznie korzystają w domu z komputera. Jeśli wiemy jak będziemy korzystać ze sprzętu wybór podkładki będzie łatwiejszy. Podstawowy podział odnosi się do podkładki pod mysz z podpórką, która będzie ergonomiczna i takiej, która takiej podpórki nie ma i może być określona jako ekonomiczna. Ten podział jest ważny, jeśli ktoś rzadko z komputera korzysta to na pewno podkłada ekonomiczna będzie odpowiednia, która dobrze funkcjonuje, mysz się po niej wygodnie prowadzi a jednocześnie cena jest niższa niż ergonomicznej. To rozwiązania dla tych, którzy wiele godzin spędzają przy komputerze. Taka podkładka odciąży nadgarstek i dlatego w praktyce się dobrze będzie sprawdzać. Podkładka z podpórką będzie kosztować około 50 zł.

Jaka podkładka pod mysz optyczną?

Jaka będzie najlepsza podkładka? Wielu użytkowników zadanie takie pytanie, niektórzy uważają, że można bez problemu korzystać z takiej myszy bez podkładki. Natomiast wydaje się, że jej stosowania będzie jednak wskazane, by w ten sposób zabezpieczyć w skuteczny sposób blaty.

Wybierając podkładkę warto będzie zwrócić uwagę na rozmiar. Mała na pewno będzie poręczna, zaś jednak duża daje większy komfort pracy. Różnicowane są one również jeśli chodzi o ich kształt. Tutaj dostajemy sporo ciekawych możliwości, które ewentualnie można brać pod uwagę. Możemy wybierać podkładki prostokątne, ale dostępne są także inne opcje jak między innymi podkładki, które mają asymetryczny kształt i podpórkę na nadgarstek. Jeśli chodzi o materiał wykonania to najbardziej popularne i najlepsze są podgumowane podkładki tekstylne, albo całkowicie sztywne podkładki. Kolor to oczywiście już kwestia indywidualna i każdy może wybierać takie rozwiązanie, które jemu będzie odpowiadało. Cena podkładki to od kilku złotych do nawet 70 złotych. Warto się także zdecydować na dobre marki, najlepiej polskie firmy, które takie podkładki robią. Dobra podkładka na wiele lat zapewni komfort pracy więc na pewno po odpowiedni jakościowo produkt warto będzie sięgnąć.

Jaka podkładka pod mysz laserową?

Jeśli chodzi o mysz laserową to również jest to urządzenie, które jest bardzo precyzyjne. Dlatego do tych podkładek wykorzystujących laser stosuje się twarde podkładki. Również taka podkładka zapewni komfort pracy a jednocześnie będzie również chroniła blaty przed porysowaniem. Przesuwanie takiej myszki po blacie będzie mniej hałaśliwe i za to dla tego produktu również duży plus.