Maty pod krzesła

image

 

Maty na krzesła to świetne ergonomiczne narzędzie, które pomaga zmniejszyć stres, zmęczenie i prawdopodobieństwo powtarzających się urazów spowodowanych rolowaniem krzesła. Maty na krzesła chronią również dywaniki, dywany i podłogi przed uszkodzeniami spowodowanymi przez kółka do krzeseł i są cennym dodatkiem do miejsca pracy.

Trzy czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze maty pod krzesło to: -

• Rodzaj podłogi (dobór materiału)

• Wielkość miejsca pracy

• Układ mebli

Wybór materiału

Pierwszym krokiem jest określenie rodzaju posiadanej podłogi i tego, który materiał maty najlepiej pasuje do tego rodzaju. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią matę do swojego dywanu. Jeśli twoja mata jest zbyt cienka, może pęknąć. Im grubsza mata na krzesło, tym stabilniej i łatwiej będzie ci manewrować na krześle podczas toczenia.

Istnieją 3 kategorie grubości dywanów. - niska (zwykle w biurach. Bardzo często dla użytku domowego) – Średnia (w niektórych biurach i domach) -Thick (w większości domów i biur wykonawczych). Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia grubości dywanu jest wyprostowanie końcówki spinacza, a następnie wbicie go w dywan przez wyściółkę, aż dotrze do podłogi. Chwyć spinacz do papieru w miejscu, w którym jest równo z dywanem. (Upewnij się, że nie wycierasz dywanu ręką). Zmierz odległość między palcami a końcem spinacza. Uzyskasz grubość dywanu. Znając grubość dywanu, łatwo jest wybrać odpowiedni styl maty.

Podłogi twarde

Mamy dwie opcje podłóg twardych (płytki, drewno, beton itp.). Maty zapewniają gładką, jednolitą powierzchnię do rolowania. Są teksturowane od spodu, aby chwytać podłogę, dzięki czemu mata, się nie ślizga, ale nie mają bloków, jak maty do powierzchni dywanowych. Są dostępne w wersji z przezroczystego lub czarnego winylu. Przezroczyste maty są najpopularniejsze i zapewniają doskonałą powierzchnię toczenia. Czarny winyl doskonale nadaje się do zakrywania nieestetycznych lub uszkodzonych obszarów.

Kształt twojej maty będzie zależał od konfiguracji mebli w biurze. Prawie wszystkie aranżacje będą pasować do standardowych kształtów. Możesz pobrać i wydrukować łatwy w użyciu szablon do wydrukowania lub wykonać zgrubny szkic swojej maty na papierze. Aby łatwiej było ci dobrać matę do układu mebli. Należy pamiętać, że sumy maty po przeciwnej stronie powinny się zgadzać. (Przykład - Suma pomiarów w poziomie w górnej części maty powinna być równa sumie poziomych linii na dole maty. To samo dotyczy pionowych linii po prawej i lewej stronie maty. Sprawdź dwukrotnie pomiary i upewnij się, że się sumują. Za pomocą taśmy mierniczej zmierz obszary i zapisz je. Zaokrąglij pomiary wewnętrzne. Zapewni to wystarczającą przestrzeń do zainstalowania maty bez uszkodzenia mebli.

Rozmiar

Wszystkie maty są wycinane z jednego z kilku standardowych rozmiarów. Po wykonaniu pomiarów dowiedz się, jaki standardowy rozmiar będzie odpowiadał twoim potrzebom, a producent przytnie matę zgodnie z podanymi przez ciebie specyfikacjami. Po określeniu wymiarów maty wybierz rozmiar maty, który jest najbliższy największym wymiarom twojej maty.

Przeciętnie pracownik biurowy przesuwa krzesło ponad 300 razy w ciągu ośmiogodzinnego dnia. Ten ciągły i powtarzalny ruch może prowadzić do bólu w dolnej części pleców, stresu w nogach i ogólnego dyskomfortu w górnej części ciała. Mata na krzesło biurowe nie rozwiązuje w magiczny sposób wszystkich tych problemów, ale pomaga w stabilizacji krzesła i zapewnia większy komfort użytkownikowi. Ten powtarzający się ruch może zmatowić i zniszczyć podłogę pod krzesłem. Może również ją zarysować i odbarwić. Zaletą stosowania maty na krzesło biurowe jest jej zdolność do ochrony podłogi.

Zobacz maty pod krzesło w ofercie Alibiuro.pl